Datum : 25. října 2010 Místo zásahu : Jilemnice ul. Kostelní č.p. 1 Druh zásahu : Prověřovací cvičení Vyhlášení poplachu : 14.26 hod. Výjezd k zásahu : 14.30 hod. Příjezd k zásahu : 14.40 hod. Odjezd na základnu : 15.44 hod. Návrat na základnu : 16.01 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3

DA 12/A 31 v počtu 1 + 4

Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár bývalého pivovaru v Jilemnici ulice Kostelní č.p. 1. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení. Námětem cvičení byla likvidace požáru v objektu bývalého pivovaru, kde po rekonstrukci město Jilemnice zřídilo centrum mládeže, expozici Krkonošského muzea, tržnici lidových řemesel a multifunkční sloupový sál. V objektu, který byl zakouřený pomocí mlhátoru, se nacházelo asi 10 osob. Na místě již zasahovala jednotka PS Jilemnice s CAS 15/MAN, CAS 32/T 815 a JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ. Do objektu byl vytvořen proud C-52 od CAS 15/MAN a probíhalo vyhledávání osob v dýchacích přístrojích. JSDH obce Studenec ponechala vozidla CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 v záloze na místě zásahu. Tři členové jednotky vytvořili průzkumnou skupinu v dýchacích přístrojích, která prováděla vyhledávání osob v objektu. Postupně průzkumná skupina nalezla a vyvedla mimo objekt 4 osoby – 3 děti a 1 dospělou osobu. Velitel družstva JSDH obce Studenec prováděl na žádost velitele zásahu evidenci hasičů nasazených v dýchací technice uvnitř objektu. Dále se na místo zásahu dostavila JSDH obce Peřimov s CAS 25/RTHP. Po „záchraně“ všech osob v objektu a „uhašení“ požáru bylo cvičení ukončeno a následovala prohlídka bývalého pivovaru, po které byly jednotky odeslány zpět na své základny. Fotografie ze cvičení členové JSDH obce Studenec zapomněli jaksi pořídit, dvě fotografie se podařilo udělat členům JSDH obce Jilemnice. Další fotodokumentaci cvičení se nepodařilo sehnat, zřejmě neexistuje.