Datum :                               25. srpna 2016 Místo zásahu :                    Studenec č.p. 59 - sokolovna               Druh zásahu :                     Likvidace vosích hnízd   Vyhlášení poplachu :          bez poplachu - práce za úplatu Výjezd k zásahu :                08.17 hod. Příjezd k zásahu :                08.18 hod. Odjezd na základnu :          08.43 hod. Návrat na základnu :           08.44 hod. Technika + počet hasičů :    DA 12/A31 v počtu 1 + 1 Činnost jednotky : JSDH obce Studenec vyjela s vozidlem DA 12/A 31 na žádost správcové sokolovny pí. Bourové Lenky zlikvidovat 3 vosí hnízda na budově sokolovny ve Studenci č.p. 59. Vosí hnízda o průměru asi 5 cm se nacházela pod parapety oken. K budově sokolovny byl přistaven hliníkový nastavovací žebřík, v obleku proti bodavému hmyzu byl na vosí hnízda nastříkán chemický přípravek ve spreji na likvidaci hmyzu a poté byla hnízda shozena do plastového pytle. Po úklidu použitého vybavení se JSDH obce Studenec vrátila na základnu.