V pátek 26. listopadu 2010 se od 18 hodin konala v Orlovně ve Studenci Výroční valná hromada SDH Studenec. Nejprve se ujal slova starosta sboru Vancl Václav, který přivítal přítomné členy studeneckého sboru, místostarostu Obce Studenec Josefa Bouru a zástupce okolních hasičských sborů. Starosta Obce Studenec Jiří Ulvr se omluvil a dostavil se v průběhu valné hromady. Po seznámení přítomných s programem valné hromady předal starosta sboru slovo jednatelce sboru Slávče Stránské. Ta přednesla zprávu o činnosti hasičů ve Studenci a minutou ticha jsme uctili památku členů sboru, kteří zemřeli v uplynulém roce. S činností nejmladších hasičů na jejich pravidelných pondělních schůzkách, účasti na soutěžích a dalších akcích seznámila přítomné Mirka Vanclová. O účasti družstev mužů, žen a dorostu na soutěžích informovala Veronika Vanclová. Poté vystoupil velitel sboru Vancl Josef, který poděkoval všem, kteří se podílejí na činnosti a zajištění akceschopnosti výjezdové jednotky. Dále seznámil přítomné s výjezdy studenecké jednotky na likvidaci následků povodní v srpnu letošního roku na Liberecku. Zprávu o pohybu a stavu financí v pokladně sboru podala Lída Mečířová. Dále proběhly doplňovací volby do výboru SDH Studenec, jelikož tři členové z výboru odstoupili. Do výboru byla zvolena Veronika Vanclová, která zde bude zastupovat činnost s mladými hasiči. Výbor SDH Studenec má v současné době 15 členů. V následující diskuzi se ujal slova nejprve místostarosta Obce Studenec Josef Boura, který kladně hodnotil spolupráci mezi Obcí Studenec a studeneckou výjezdovou jednotkou. Starosta a místostarosta Obce Studenec také odměnili členy výjezdové jednotky, kteří se účastnili v srpnu výjezdů na likvidaci následků povodní na Liberecku, dárkovými balíčky od Obce Studenec. V diskuzi dále vystoupili zástupci z okolních hasičských sborů. Po ukončení diskuze následovalo občerstvení a poté volná zábava.