V sobotu 04. prosince 2010 se konal výcvik členů JSDH obce Studenec, kteří jsou oprávněni používat dýchací přístroje. Výcvik probíhal v protiplynovém polygonu HZS Libereckého kraje PS Jablonec nad Nisou. Odjezd od hasičárny ve Studenci byl naplánován vozidlem VW Transporter v 08.00 hodin. Po naložení dýchacích přístrojů, přileb, svítilen a pracovních oděvů vyrazili členové jednotky do Jablonce nad Nisou. Výcvik je prováděn ve skupinách po třech hasičích. Při zahájení výcviku se hasiči nejprve rozcvičili s dýchacím přístrojem na posilovacích strojích. Poté každý absolvoval „prolezení“ polygonu. Jedná se o nácvik pohybu v neznámém prostředí a stísněném prostoru, který je zakouřený pomocí mlhátoru a je tam tma. Prostředí v polygonu imituje podmínky při zásahu. Jedná o trochu větší prolézačku, kde hasiči nacvičují transport figuríny v prostoru polygonu, nalezení a vypnutí vypínačů elektrického proudu, komunikaci ve skupině zasahující v dýchacích přístrojích a spolupráci mezi členy skupiny.