Datum : 20. prosince 2010 Místo zásahu : Studenec č.p. 59 – Sokolovna Druh zásahu : Shazování sněhu ze střechy budovy Vyhlášení poplachu : bez poplachu – práce za úplatu Výjezd k zásahu : 15.45 hod. Příjezd k zásahu : 15.46 hod. Odjezd na základnu : 17.54 hod. Návrat na základnu : 17.55 hod. Technika + počet hasičů : DA 12/A 31 v počtu 1 + 2 Činnost jednotky : JSDH obce Studenec vyjíždí s DA 12/A 31 na žádost Josefa Boury odstranit sníh, led a rampouchy z části střechy  Sokolovny ve Studenci č.p. 59. Vlivem namrzlého ledu na okraji střechy nad velkým sálem směrem k hlavní silnici dochází k zatékání vody do objektu. Výjezd nahlášen radiostanicí na OPIS ÚO Semily. Jednotka prováděla shazování sněhu z určené části střechy Sokolovny pomocí lopat, led a rampouchy byly odsekávány pomocí sekery. Členové jednotky byli na střeše zajištěni pomocí výbavy pro práce ve výškách ( opasky, lana, karabiny, blokanty ). Po ukončení práce se JSDH obce Studenec se vrátila na základnu.