Tato rubrika je určena pro vedoucí, kteří pracují s hasičskou mládeží. Najdete zde spoustu zajímavých informací, her, pracovních listů,  omalovánek, básniček a dalších činností na hasičské téma, které můžete využít při práci s dětmi.

Některé poznatky jsem našla na internetových stránkách. Hledání ale zabere opravdu hodně času, a proto jsem se rozhodla sestavit tuto rubriku  (pro přehlednost). Najdete zde  i hry, které se mi osvědčily při přípravě na závod požárnické všestrannosti.  Všechny hry, které jsou zde napsány, hrajeme při našich pondělních schůzkách s mladými hasiči ze Studence.

Jestliže se vám naše pracovní listy, topografické značky ve skutečnosti a výtvarné nápady  líbí, a chcete je také používat, ráda vám je pošlu k vytisknutí ve správné formě na papír A4 v programu word přes email.

Kdybyste se i vy chtěli podělit se svými zkušenostmi, jak pracujete s hasičskou mládeží, budu velice ráda.

S pozdravem vedoucí mladých hasičů Miroslava Vanclová

Kontakt na mě: mirkavanclova@seznam.cz

Zde naleznete obrázky topografických značek, obrázky požárů … http://www.hasicskenoviny.cz/nakladatelstvi.html

 

odkaz na ODBORKY pro mladé hasiče
http://www.shcms.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=783:odznaky-odbornosti&catid=39:publikace&Itemid=55