Jak bylo uvedeno na našich pozvánkách, dostavili jsme se kolem 18 h na Obecní úřad ve Studenci. Překvapil nás velký počet lidí, kteří se tam dnes sešli. Nás, mladých hasičů, bylo 8: Tomáš Vancl, Vojta Hák, Anežka Tauchmanová, Martin Hylmar, Helča Tauchmanová, Kája Grofová, Anča Háková a Zdeňka Grofová. Sedli jsme si ke stolu s limonádou a čekali jsme na slavnostní zahájení. To začalo před 19. hodinou přivítáním zástupců okolních sborů, např. z Bukoviny, Nedaříže…, a poté následoval proslov několika našich důležitých lidí. Nás – MH – zaujal hlavně proslov Pavla Hylmara, neboť byl především o nás a našich aktivitách na soutěžích. Také proslov Pepy Vancla a Jáchyma Klingera se nás tak trochu týkal. Potěšila nás jejich podpora a spokojenost s výsledky našeho snažení. Po slavnostním zahájení následovala volná zábava. Dvoučlenná „kapela“ hrála na tahací harmoniku a bicí lidové písně. Kdo chtěl, mohl si zazpívat a zatancovat nebo si prohlédnout naše fotoalbum, vystavené poháry a diplomy. K občerstvení se podávaly párky s chlebem a hořčicí, na zakousnutí tatranka a k pití ještě káva nebo čaj. Najedli jsme se velmi dobře. Pak jsme se rozhodli vyzkoušet, co udělá kostka cukru, když se vhodí do Coca-Coly. To ale nebyl dobrý nápad. Cukr se začal rozpouštět, limonáda vypěnila a začala stříkat na všechny strany. Dále jsme si u stolu povídali a vyprávěli si vtipy. Netrvalo však dlouho a rozhodli jsme se, že se půjdem projít ven. Byla krásná tmavá noc. Napadlo nás, že si zkusíme zatancovat. Hudbu jsme z otevřených oken slyšeli, a tak nám tanec pod hvězdami nádherně šel. Do sálu jsme se už nevrátili. Čas rychle utíkal a kolem 22 hodin musela většina z nás domů. Moc se nám na výročce líbilo a už teď se těšíme na příští rok. Všichni totiž doufáme, že se budeme moct opět zúčastnit.