V sobotu 29.10.2016 jsme jeli s mladými hasiči do Žďáru dlabat dýně. Ve Studenci u hasičárny se sešlo 14 dětí. Dojeli jsme do Žďáru. Tam si dokoupili dýni ti, co ji neměli a všichni se pustili do díla. Děti usilovně řezaly a dlabaly, až vyrobily spoustu nádherných dýní, které se rozzářily čajovými svíčkami uvnitř. Pak si děti dýně ohodnotily a všichni jsme vyrazili do tmy na pochod po tmavém Žďáru. Pouliční světla se rozsvítila až po dlouhém zpívání a prošení dětí na konci stezky. Ještě nás čekal vodník se svým povídáním. Dětem se to moc líbilo. Menší se trošku bály, ty starší spíš dělaly blbosti, ale nikoho strašidla neodnesla. Domů jsme dorazili kolem 19:30. Byl to krásný a zajímavý večer. Zúčastnily se tyto děti: Ráďa a Luky Linkovi, Ondra s Kubíkem Vaníčkovi, Déňa Šabata, Toník s Fandíkem Bartoňovi, Adam Kalenský, Dan Vavák, Domča Křišťák, Martin Jerie, Pepča a Zuza Vanclovi a malá Anička Fidrhelová. Dospěláci: Luboš s Evou Linkovi, Lukáš Kalenský, Evča Fidrhelová a Verča Vanclová.