V 19 h jsme se sešli u hasičárny, připravili si věci, převlékli se a odjeli do Nedaříže. Nakonec soutěžilo jen družstvo kluků, a to v tomto složení: Standa Horáček, Libor Plecháč, Pavel Hylmar, Vilda Hák, Vojta Hák, Míra Hylmar, Jindra Slavík; a byl nás podpořit i náš pan farář Miloslav Paclík. Večer ještě přijeli na kole Pepa Vancl a Jirka Vancl.    Po 20 h byla soutěž zahájena slavnostním nástupem a rozlosováním čísel. Klukům připadla devatenáctka se startem kolem 23 h. Pavel do té doby odjel domů, stejně tak Jindra slíbil přijet až na čas útoku. Takže to vypadalo, že když to nestihnou, zasoutěží si i pan farář. Než šli kluci na start, povídali jsme si u stolu, měli párek a pivo a sledovali ostatní družstva. Trať byla krásně osvícena pochodněmi a měření času zajišťovala elektronická časomíra. K tomu nám na obloze svítily tisíce hvězd... Potěšilo nás, že se panu farářovi na soutěži líbí a považuje nás za dobrou partu. A to snad jsme, protože zábavy bylo hodně a pořád bylo o čem společně povídat.     Večer ale bylo jasné, že se starty opozdí. Časomíra totiž začala mít problémy se startovacími pistolemi. Jedna sice střílela, ale většinou nespustila čas, zato druhá nestřílela, ale čas spustila vždy. Takže se starty musely i několikrát opakovat, a jednou dokonce celý útok, protože jeden z terčů nestopnul čas.      Blížilo se k půl jedenácté, když jsme začali shánět ostatní kluky, protože jsme je už dlouho neviděli. Nemohli jsme je však nikde najít. Nebyli u stánků, u stolů, podél trati ani u vozíku s věcmi. Pak se ukázalo, že šli spát do auta. Nechali jsme je tedy pěkně vyspat a vzbudili je až před 01 h, kdy měli jít závodit. Útok vypadal dobře, a když se první terč zastavil na čase 30,45 s , vypadalo to dokonce na pohár. Sledovali jsme, když se už konečně zastaví i terč druhý. Bylo to o 24 s později. Levý proudař měl nějaké problémy, a jak později prohlásil, „málem mu to rozbilo pusu". Nakonec ale všechno dobře dopadlo a hlavní bylo, že kluci svůj útok dokončili. Pak už se jen čekalo na výsledky, naštěstí nám čas utíkal docela rychle. V 02:30 jsme se dozvěděli, že kluci obsadili ve své kategorii 6. místo, vyhráli diplom a láhev bílého vína. Po 03 h jsme odjížděli domů.