Bylo sobotní ráno, 7:30, a Jirka Vancl nás vezl na Pecku. V tamějším rekreačním areálu se děti měly připravovat na branný závod. Od nás jelo šest dětí: Kája Grofová, Markétka Jezdinská, Kuba Hylmar, Péťa Hák, Štěpán Medera, Pavel Horáček; vedoucí Zdenča Grofová a Standa Horáček.     Po příjezdu jsme se zapsali a nahlásili, věci jsme si zatím dali do společenské místnosti, než dostaneme klíče. Taky jsme zjistili, že jsme si doma zapomněli směrnice. Naštěstí byl Jirka tak hodný, že když jsme ho poprosili, tak nám je přivezl. Během dopoledne jsme si s dětmi prošli trasu závodu a všechny disciplíny, které na ně odpoledne čekají. Pak jsme dostali klíče a šli jsme se ubytovat. Do chatky číslo 14, která stála dole na louce uprostřed ostatních chatek, jsme dali holky a oba mladší kluky. Zbývající čtveřice měla chatku s číslem 50. Ta stála na druhé straně areálu, v lese nahoře na kopci.      V poledne jsme se dostavili do jídelny na oběd, podávala se polévka a zapečené těstoviny s uzeným. Odpoledne byly na řadě závody jednotlivců. Počasí se sice pokazilo, začalo pršet, ale dětem to chuť na soutěžení nevzalo. Naši si vedli docela slušně, tady jsou jejich výsledky: v mladší kategorii na 64. místě Péťa s časem 62,37; ve starší kategorii na 26. místě Markétka s časem 28,02, na 34. místě Kája s časem 28,48, na 56. místě Pavel s časem 35,28, na 63. místě Štěpán s časem 42,30 a na 67. místě Kuba s časem 48,28.      Po skončení závodu měly děti ještě dost sil, aby hrály fotbal, volejbal nebo dováděly na prolézačkách. V 18 h nás čekala dobrá večeře, kuře s bramborami. Večer pak byl ve znamení diskotéky, kterou si děti pěkně užily. Unavené se dostaly do postelí a brzy usnuly. V noci klesla teplota až k 0°C, ale naštěstí na to pořadatelé mysleli, a tak se v každé posteli našel starý spacák, deka a polštář, k tomu měl každý ještě svůj vlastní spací pytel. Nikomu tak přes noc zima nebyla.       V neděli ráno jsme se probudili do pořádné mlhy. V 8 h jsme šli na snídani, každý dostal 2 rohlíky + máslo, med, paštiku, šunku a čaj. Dopoledne na děti čekal závod družstev. Soutěžily pětičlenné hlídky. A protože jsme měli 6 dětí a Nedaříž jen 4, jednoho jsme jim půjčili, takže si nakonec zasoutěžili všichni.      První disciplínou bylo překonání překážky. Měli jsme trochu obavu, jak to zvládne Štěpán s rukou v sádře. Ale jak předvedl už v sobotu, žádný problém mu to nedělalo. Horší to bylo na druhé kontrole, vzduchovkách. Trefil se jen málokdo. Stejně to dopadlo i na K3, uzlování, i když jindy děti všechny uzle bez problémů umějí. Naštěstí topografii, požární ochranu i zdravovědu zvládly na výbornou a do cíle je zdárně dovedly červené fáborky. Celkově děti skončily v tomto závodě na 16. místě.     Potom jsme si došli na oběd, byla svíčková a všem moc chutnala. Po obědě jsme si sbalili věci, uklidili chatky, odevzdali klíče a zaplatili. Ve 13 h pro nás přijel Pepa Vancl a odvezl nás domů.