V 8 h jsme se sešli u hasičárny, děti se převlékly, a poté jsme dvěma osobními auty odjeli na soutěž. Auto vzali Jirka Vacek a pan Zdeněk Grof. Dětí bylo šest: Péťa Hák, Kuba Hylmar, Štěpán Medera, Pavel Horáček, Kája Grofová a Markétka Jezdinská; vedoucí Zdenča Grofová a Jirka Vacek.    Místo, kde se soutěž konala, jsme naštěstí našli hned, přihlásili jsme se a zaregistrovali. Také nám byl určen čas startu - 12:54. Podle dohody jsme půjčili do Nedaříže k mladším Péťu, aby také mohl závodit. Ti běželi v 11:04. Nakonec sem přijelo téměř 90 pětičlenných hlídek, to je nejvyšší počet startujících v kraji. Rozhodčího, kterého mělo každé družstvo povinnost přivézt, nám dělala Markéta Jaklová z Bystré, vybrala si stanoviště zdravovědy.     Čekání na start bylo dlouhé, čas jsme si krátili různě - povídali jsme si v autě, vyprávěli vtipy, četli si, hráli u řeky, došli si na hranolky... V poledne nás čekal oběd. Každý dostal do ešusu veliký a moc dobrý kuřecí řízek s bramborami. Odpoledne jsme si ještě dali na posilněnou tatranku a mohlo se jít na start. Závod se dětem vydařil neuvěřitelně skvěle, výborně obstály i v tak velké konkurenci. Trestné body měly akorát za střelbu (9) a za jedno nepřekonání překážky (3), jinak zvládly všechny disciplíny bez chyby. Skončily na krásném 16. místě ze 46 družstev. Měli jsme všichni moc velkou radost. Domů nás druhým osobním autem vezl pan Pavel Horáček a cestou jsme se zastavili v Jilemnici na točené zmrzlině. Byla vanilková a borůvková a všem moc chutnala.