Jako odměnu za skvělé výsledky na branném závodě a chuť soutěžit jsme se rozhodli vzít děti na výlet. Nejprve jsme zvažovali návštěvu zoologické zahrady ve Dvoře Králové, ale to jsme brzy zamítli. Byla už skoro zima a většina zvířat by stejně byla zavřená. Nakonec si rozhodly samy děti - vybraly si, že by chtěly do jičínského aquaparku. Souhlasili jsme a začali připravovat program výletu. Děti se moc těšily, a nakonec jich s námi jelo dokonce deset: Štěpán Medera, Markétka Jezdinská, Pavel Horáček, Péťa Hák, Kája Grofová, Matěj Kuřík, Anča Háková, Štěpánka Dubská, Markétka Urbanová  a Terezka Tauchmanová; vedoucí Jirka Vacek a Zdenča Grofová.     Dětem jsme rozdali papír s programem výletu, odjezdy a příjezdy vlaku a autobusu a doporučenými věcmi s sebou, zároveň jsme od nich vybrali 200 Kč. Potěšilo nás, že nám rodiče důvěřují a děti s námi pustí.     Konečně nadešel den výletu. V 8:30 nás Jirka Vancl odvezl od hasičárny na Horka na vlakové nádraží. V 9:12 jsme nasedli do vagónu a v 10:30 jsme úspěšně přestoupili v Turnově do dalšího vlaku. V 11:36 jsme dorazili do Jičína. Hned vedle nádraží byla stanice HZS Jičín. Prohlídku jsme sice měli domluvenou až na 13 h, ale po dohodě nás vzali hned. Budovami i garážemi nás provedl jeden mladý hasič a trpělivě ukazoval dětem vše, co by je mohlo zajímat. A bylo toho hodně - místnosti, technika, cvičná věž, vybavení, ... A dokonce nám předvedl i opravdové vyhlášení poplachu. Poděkovali jsme, rozloučili se a pokračovali dál. Na náměstí jsme poobědovali a kdo chtěl, mohl se podívat po tržnici. Měli jsme v úmyslu navštívit muzeum, jenže dětem se tam moc nechtělo. Už od rána mluvili jen o bazénu. Takže jsme šli rovnou do aquaparku. Místo původně plánovaných dvou hodin jsme nakonec zakoupili vstupenky na tři hodiny, díky prosbám dětí. V bazénu jsme se všichni pěkně vyřádili, nejvíc asi na tobogánu a v divoké řece. I když jsme na všechny děti dávali pozor, bylo na nich vidět, že jsou opravdu rozumné a zbytečně neriskují. Za to jim patří velká pochvala. A Markétka se Štěpánkou se tu i trochu naučily plavat, šlo jim to výborně.      V 17:55 jsme odjížděli autobusem do Studence, kde na některé děti už čekali na zastávce rodiče. Ty ostatní rozvezl až domů Pepa Vancl avií. Byli jsme moc rádi, že se výlet povedl a všem se moc líbil.