Jako tradičně každý rok, tak se i letos konala na Obecním úřadě ve Studenci výroční valná hromada. Po 18 h ji zahájil nás hasičský pan starosta Vašek Vancl. Seznámil přítomné s programem schůze, přivítal zástupce z okolních sborů a vyprávěl o dění  v SDH. Paní Lída Mečířová nám zase řekla něco o výdajích, příjmech a stavu hasičské pokladny. Pepa Vancl povídal o stavu techniky a o výjezdové jednotce. Pak se ujal slova Jirka Vacek a seznámil nás s výsledky dětí na soutěžích a s jejich činností. Po něm nastoupil Míra Hylmar a řekl něco o soutěžních výsledcích dospělých. Potom byl čas vyhrazen diskusi. V té nám většinou zástupci z okolí přáli hodně úspěchů s dětmi a děkovali za pomoc při výjezdech. Bohužel, pak se přihlásil i jeden člověk od nás s dotazem na onen incident na okrskové soutěži... Už kvůli tomu byla uspořádána i okrsková schůze, kde se vše řešilo a dál se o tom už nemělo mluvit. Také to teď dopadlo, jak muselo - strhla se prudká hádka. Dodnes nikdo neví, jestli se na to ten dotyčný ptal schválně, nebo pouze ze zvědavosti.