V roce 2010 byla výbava jednotky rozšířena o 4 zásahové obleky DEFENDER II. Oblek, který je vyrobený z nehořlavého materiálu NOMEX, se skládá z kabátu a kalhot a jeho pořizovací cena je 14 000,-Kč. Dále byly zakoupeny 4 páry zásahové obuvi KLASIK ( 1700,-Kč/ks ) a 4 kusy ochranných kukel z nehořlavého materiálu NOMEX ( 750,-Kč/ks ). Další výbavou jsou „prsačky“ Dunlop – 4 kusy, jedná se o gumovou obuv s nepromokavými kalhotami na šle ( 1100,-Kč/ks ). Tato výbava byla financována z dotace Krajského úřadu Libereckého kraje – fondu požární ochrany, s finanční spoluúčastí Obce Studenec. Výbava pro práce ve výškách byla doplněna o dva postroje RL FLEX ( 2200,-Kč/ks ), dva stoupací blokanty ( 1100,-Kč/ks ), 10 kusů karabin se šroubovací pojistkou ( 200,-Kč/ks ), 4 kusy malých kladek ( 330,-Kč/ks ) a lanové úvazky z lana STATIC 11 různých délek ( 2 m, 3 m, 4 m ). Svépomocí bylo vyrobeno 6 kusů hadicových přejezdových můstků, které byly umístěny do vozidla CAS 32/T 815. Dále bylo doplněno montážní nářadí v dílně a ve vozidlech ( klíče, šroubováky, vrtáky, kleště atd. ). Do vozidla DA 12/A 31 byla doplněna elektrická ruční rozbrušovací pila Einhell ( 2500,-Kč ) s kotoučem o průměru 230 mm, kterou je možné napojit na elektrocentrálu ve výbavě vozidla. Pro zvýšení bezpečnosti členů jednotky při zásazích na silnicích bylo do vozidel zakoupeno 10 ks výstražných reflexních vest. V lékárničkách zásahových vozidel byla provedena výměna zdravotnického materiálu, kterému skončila životnost a byl doplněn materiál dle nové vyhlášky 283/2009 Sb. Do garáží hasičárny byla zřízena vodovodní přípojka s vývodem B-75 a kulovým uzávěrem, kterou je možné doplňování vody do vozidla CAS 32/T 815 buď před garážemi nebo v zimním období i přímo v garážích.