Září a říjen jsou dva měsíce, kdy jsme my Soptíci opravdu pilně trénovali na soutěž Plamen. I letos tomu bylo tak. Každé pondělí nám do našich hlav vedoucí cpali, jak se váže ruka a noha šátkem, jak se jmenují topografické značky, jak se vázají uzle… a při pěkném počasí jsme stříleli ze vzduchovky na špalíčky. Já můžu říci, že mě střílení opravdu baví. Často sestřelím všechny špalíčky. Jak jsme se vše naučili jsme předvedli na ZHV ve Výsokém nad Jizerou. Myslím si, že se nám to všem povedlo, a proto nám naše vedoucí připravili překvapení vpodobě oslav. Vedoucí Bóďa pro nás upekla dort a jedna maminka nám poslala výborný štrůdl. Na stoly jsme dále rozdělali křupky a brombůrky. Nechyběl ani přípitek a po klubovně létaly špunty z dětského šáňa.

Další pondělí 30.10.2017 jsme vyrazili na Pizzu. Mohly jsme si vybrat ze 4 druhů (šunková, hawai, salámová a sýrová). Byla výborná a všichni jsme se olizovali až za ušima.

naspala: Janička Vanclová (9let)