Byla sobota ráno a my jsme se vydali s dětmi do Jilemnice na tradiční jarní fotbalový turnaj. I když byl ještě březen, počasí nám přálo, bylo příjemně teplo a celý den nám svítilo slunce. Dětem se podařilo dát dohromady celkem dvě družstva, kromě našich mladých hasičů za nás jeli soutěžit i jejich kamarádi spolužáci.    Ráno nás organizátoři uvítali na slavnostním zahájení, proběhlo rozlosování týmů a zanedlouho se už začaly hrát první zápasy. Naše děti byly na hřišti vidět už na první pohled, měly na sobě totiž svítivě žlutá trička, takže nepotřebovaly ani rozlišovací vesty.  Hra se oběma našim družstvům celkem dařila a děti měly radost. K obědu jsme si dali párek a limonádu, a na posilnění ještě tatranku. Brzy odpoledne už byly všechny základní zápasy odehrané a zbývaly jen boje o první tři místa. Tam se dostalo i jedno z našich družstev, a nakonec se jim podařilo obsadit pěkné 2. místo. Ale ani naše druhé družstvo si nevedlo špatně a skončilo nedaleko za nimi. Na závěrečném nástupu potom děti obdržely diplom a spoustu hezkých cen. A mohlo se jet spokojeně domů.