Mladí hasiči Soptíci vyrazili v sobotu 2.12. 2017 do Poniklé, kde se nachází firma RAUTIS – třpytivá krása převážně vánočních ozdob. Ze Studence jsme vyjeli v 8:30 a těšili se, co nás tam čeká. Naše návštěva začala exkurzí do prostor výroby perličkových ozdob. Viděli jsme výrobu, stříbření, barvení, malování a v poslední místnosti nás překvapilo, co vše se z perliček může vyrobit. Obdivujeme práci všech zaměstnanců, kteří pracují v těchto podmínkách. Při exkurzi na nás dýchla minulost a vedoucí Vlaďka dokonce zavzpomínala na dobu před 17 lety, kdy zde pracovala. Po exkurzi jsme se přesunuli do kreativní dílničky, kde jsme vyzkoušeli šikovnost našich Soptíků a každý si sám vyrobil svoji vánoční hvězdičku. Mohl si vybrat ze spousty různých barev a tak v našich rukách vznikly opravdu krásné hvězdičky. Dopoledne uteklo jako voda a jeli jsme domů.

Mirka Vanclová