Ráno jsme naložili všechen potřebný materiál a vydali jsme se do Čisté. Dětí se sešlo 9: Matěj Kuřík, Kája Grofová, Markétka Jezdinská, Pavel Horáček, Štěpán Medera, Bára Šemberová a Kristýna Šemberová, náhradníci Petr Hák a Šimon Pichl, + vedoucí Jirka Vacek a Zdenča Grofová. Řídil Jirka Vancl, a kromě něj tam s námi zůstal i Luboš Link.    Na soutěž přijelo 18 družstev starších a 16 družstev mladších žáků. Pořadí losovala elektronická časomíra a kolem 13:30 se už připravovalo první družstvo na start. Na nás také došla brzy řada, děti si připravily věci na základnu a postavily se na startovní čáru. Zazněl výstřel a bylo odstartováno. Děti zvládly útok bez chyby a ve výborném čase 24,24 s, trénink se vyplatil. Teď už jsme jen čekali, jak si povedou ostatní družstva. Každou chvíli jsme se chodili dívat na výsledkovou tabuli, a vypadalo to s námi velmi dobře. Přáli jsme si vyhrát aspoň bronzový pohár. Odpoledne děti při čekání na výsledky hrály fotbal, karty, nebo sledovaly závodící družstva. Navečer konečně doběhlo i poslední družstvo a přistoupilo se k vyhlašování výsledků. Bohužel, pohár jsme nevyhráli. Dělilo nás od něj ale jen pár setin - družstvo na 3. místě mělo čas 23,96 s a my 24,24 s. Ale i tak děti skončily na skvělém 4. místě a vyhrály spoustu pěkných cen.