V pondělí 5.2. 2018 jsme se Soptíky jeli na výlet do Jičína. Cíl našeho výletu byl jičínský bazén. Jeli jsme všichni kromě Danielky, která byla nemocná. Takže do bazénu v 16:00 naskákalo 19 dětí. Vedoucí měli opravdu koho hlídat. Soptíci vyzkoušeli snad vše, co bazén nabízel – tobogán, brouzdaliště, malý bazén, divoká řeka, skoky do vody a páru. Naše vedoucí Vlaďka se snažila  skotačení dětí zachytit na fotoaparát, ale často se na fotce objevila pouze rozmazaná skvrna:-). Úsměv na dětských tváří ukazoval, že si to děti v bazénu opravdu užívaly. Musíme je pochválit, neboť nás pravdu poslouchaly a domů jsme odjeli všichni vycachtaní a šťastný.

Soptíci na pondělním hasičském kroužku měli za úkol napsat pár vět, jak se jim v bazénu líbilo. Zde přikládám pár jejich článků. Kdo neuměl psát maloval obrázky.

5.2. jsme vyrazili na výlet do bazénu v Jičíně. Moc mě to bavilo. Skákal jsem z můstku. Bylo nás 19. – Míra Greguš

S hasičema jsme jeli do bazénu v Jičíně. Nejprve jsme každý zaplatil 50kč. Jelo nás 19 dětí. Pak jsme šli do šatny, kde jsme se převlékli do plavek a potom jsme šli do sprch a už jsme byli v bazéně. Dali jsme si ručník do přihrádek. Nejdřív jsem šla skákat ze skokánku do vody, potom tam byl velký plavecký bazén a taky malý bazén pro děti, dále vířivka a pára. Nejlepší na tom bylo, že tam byl tobogán. Byli jsme tam hodinu a půl. Bylo to hezké. Byly tam s náma vedoucí: Mirka Vanclová, Vlaďka Bulušková, Šárka Trejbalová a Bóďa Hašková. Bylo to hezké. Děkujem hasičům. – Bára Bulušková

V pondělí jsme byli v bazéně. Mně se tam líbilo. Líbilo se mi tam, že jsem si tam hrála s kamarádkama. Jmenovalo se to bazén Jičín a šli jsme do vířivky. – Vaneska Mencové.

Vyjeli jsme do bazénu v Jičíně. V bazénu se mi líbilo: pára, tobogán, vířívka, skákací můstek a divoká řeka. Byl jsem tam s kamarádama. – Jára Bulušek

V pondělí jsme jeli do Jičína do bazénu. Nejvíc se mně líbilo, jak jsme sjížděli tobogánem. Také jsme šli do vířivky. Bylo to skrátka príma. – Bára Trejbalová

V pondělí jsme jeli do Jičína. V bazénu nás bylo hodně a moc se mi líbil tobogán, divoká řeka. Já a Zuzka, Janička jsme se koupaly spolu a někdy s náma byla i Bára. Voda byla akorát teplá. V tobogánu to jelo hodně. Já s Janičkou a Zuzkou jsme šli do sauny a bylo nám tam teplo. A skákaly jsme ze skokánku do vody a skákala jsem kufry.- Péťa Brožová

Vyjeli jsme do bazénu a líbilo se mi, jak jsem jezdil na tobogánu. Byl jsme v brouzdališti. Líbil se mi skokánek a byl jsem ve vířivce. Líbila se mi sauna. – Kuba Šulc

V pondělí 5. února jsme se Soptíky vyrazily do bazénu do Jičína. Byli jsme skoro všichni a do aut jsme se vešli. Když jsme tam dorazili, tak jsme si zopakovali, jak se budeme chovat. Pak jsem se rozhodovala, kam půjdu a jako první jsem šla na tobogán, pak jsem šla na skákací můstek a potom jsem si šla zaplavat. Když jsem vylezla z vody, tak jsem šla s kamarádama do páry. Pak jsem chvíli čekala až zapnou divokou řeku. Potom, když ji zapli, tak jsem tam šla a málem jsem se nedostala pryč. Naštěstí tam byl můj taťka Jirka a pomohl mi ven. Pak už jsme museli jít a naše vedoucí nás pochválily, jak jsme jim říkali, kam jdeme. Děkuji našim vedoucím za to, že si na nás udělali čas:-) – Janička Vanclová

Mirka Vanclová