V termínech 10.03 a 16.03.2011 byl od 16.30 hodin proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Před výcvikem se od 15.00 hodin konalo v hasičárně ve Studenci ještě teoretické školení nositelů dýchací techniky. Výcvik proběhl v Zálesní Lhotě v objektu bývalé školy č.p. 208 nedaleko kostela. Jedná se o objekt v majetku Obce Studenec, kde se v 1.NP nachází zdravotní středisko a ostatní prostory jsou neobývané. Tématem výcviku bylo hašení požáru a vyhledávání osob v bytu ve 2.NP. Vytvořit v objektu podmínky podobné jako při požáru dostal za úkol člen naší jednotky Vancl Marek. Tohoto úkolu se zhostil opravdu výborně. Prostor bytu ve 2.NP, který se skládá ze tří větších místností, koupelny a spíže, byl zakouřen pomocí mlhátoru na nulovou viditelnost, okna zalepena černou fólií a do místností byly nainstalovány překážky z částí nábytku a dalších věcí nalezených v půdním prostoru. Aby to nebylo tak jednoduché, byly v místnostech bytu schovány dvě dospělé osoby a jedno dítě. Vozidla CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 byla odstavena na silnici pod objektem. Členové jednotky v dýchacích přístrojích vytvořili od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 v délce 60 metrů a od rozdělovače před vchodem do objektu proud C-52 po schodišti do 2.NP. Provádění průzkumu zakouřeného bytu zpestřoval Marek odpalováním petard. Obě dospělé osoby i dítě byly postupně nalezeny a vyneseny po schodišti mimo objekt. Prostor bytu byl postupně odvětrán otevřením oken a ze zavodněného hadicového vedení byl proveden výstřik vody oknem. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu, kde bylo provedeno vyhodnocení výcviku. Fotografie z průzkumu bytu a vyhledávání osob nebylo možné pořídit, jelikož tam byla vlivem „kouře“ z mlhátoru nulová viditelnost.