Datum : 28. března 2011 Místo zásahu : Studenec před hasičskou zbrojnicí Druh zásahu : Dopravní nehoda Vyhlášení poplachu : bez poplachu Výjezd k zásahu : 10.02 hod. Příjezd k zásahu : 10.03 hod. Odjezd na základnu : 11.07 hod. Návrat na základnu : 11.08 hod. Technika + počet hasičů : DA 12/A 31  v počtu 1 + 1 Činnost jednotky : JSDH obce Studenec vyjela k zásahu s DA 12/A 31, dopravní nehoda dvou osobních vozidel ve Studenci před hasičskou zbrojnicí. Výjezd nahlášen mobilním telefonem na OPIS ÚO Semily. Jednalo se o střet dvou osobních vozidel. Osobní vozidlo FORD Focus, jedoucí směrem na Jilemnici, odbočovalo vlevo na místní komunikaci k Základní škole a zezadu do něho narazilo osobní vozidlo PEUGEOT 106, jedoucí stejným směrem. Vozidlo PEUGEOT 106 stálo na silnici, vozidlo FORD Focus dojelo na parkoviště k hasičské zbrojnici. Ke zranění osob nedošlo. Z vozidla PEUGEOT 106 unikla na komunikaci chladící kapalina motoru a motorový olej. Uniklé provozní kapaliny zasypány  sorbentem VAPEX na ploše asi 10 x 0,3 metru. Provedeno odpojení akumulátoru vozidla. Z vozidla FORD Focus žádné provozní kapaliny neunikly a poškození vozidla nevyžadovalo odpojení akumulátoru. Dále se na místo zásahu se dostavila jednotka PS Jilemnice s CAS 15/MAN a Policie ČR – dopravní nehody Semily. JSDH obce Studenec prováděla po dobu dokumentace dopravní nehody Policií ČR usměrňování silničního provozu kyvadlově v jednom jízdním pruhu. Po ukončení dokumentace dopravní nehody Policií ČR provedla JSDH obce Studenec odtlačení havarovaného vozidla PEUGEOT 106 mimo silnici na parkoviště a úklid vozovky od skla, plastů a sorbentu s uniklými provozními kapalinami. U havarovaného vozidla FORD Focus bylo provedeno odtažení blatníku pomocí páčidla od zadního pravého kola a poté vozidlo odjelo z místa zásahu. Po odstranění následků dopravní nehody se JSDH obce Studenec vrátila na základnu.