V sobotu 26.5.2018 se konala v Semilech okresní soutěž v požárním sportu – jarní kolo hry PLAMEN. Za Studenec jela bojovat dvě družstva mladší kategorie pod vedením Mirky Vanclové, Vlaďky Buluškové, Bódi Hašková a Šárka Trejbalové. Na soutěž se přihlásilo 30 družstev mladší kategorie, takže konkurence byla veliká. Po nástupu se začalo soutěžit. Bylo toho opravdu hodně. Štafeta 4 x 60, štafeta CTIF, štafeta dvojic a požární útok.

Nejprve jsme šli na štafetu dvojic, kde jsme pozdravili naše rozhodčí Marušku Tomášovou a Péťu Pěničkovou. Chybičky se nám vloudily, ale musíme naše Soptíky pochválit. Bojovali až do konce. Pak jsme šli na štafetu 4×60 a štafetu CTIF. Po štafetách jsme šli na oběd. Po obědě nás čekala poslední disciplína – požární útok. Neboť naše startovní čísla byla 28 a 30, šli jsme na útok jako poslední. Strojníka dětem tentokrát dělal Míra Greguš. A pak už jsem jen čekali a čekali a čekali na výsledky. Během čekání jsme si zahráli spoustu her, pohráli si na místním dětském hřišti a polejvali se vodou, neboť bylo opravdu teplo. Asi kolem 16:30 nastalo dlouho očekávané vyhlašování výsledků. Všichni za statečnost dostali krásný pohárek a diplom. A jeli jsme šťastně domů.
Naše družstva a umístění:
Studenec mladší A – Janička Vanclová, Táňa Hamáčková, Péťa Brožová, Barunka Bulušková, Zuzanka Tomášová, Danda Lukeš, Vanesska Mencová, Jára Bulušek, Kuba Šulc a Klárka Kubátová – skončili na 12.místě z 30 družstev
Studenec mladší B– Danielka Ottová, Kuba Trejbal, Barunka Trejbalová, Jirka Hampl, Mireček Greguš, Olda Tomáš, Lenička Vanclová, Terezka Vanclová, Fanda Bartoň, Jolanka Kolářová a Honzik Šulc – obsadili krásné 16.místo z 30 družstev. Celé dopoledne děti povzbuzovat Romča Sklenička.
Během dopoledne jsem byla předložit ke kontrole naši kroniku, kam zaznamenáváme naši celoroční činnost. Vše jsme měli vpořádku a neobdrželi jsme žádný trestný bod.

Všem Soptíkům moc gratuluji a všem vedoucím a rodičům moc děkuji za pomoc. Příprava na tuto soutěž je opravdu náročná jak pro nás vedoucí tak pro děti. Děti se ale každý rok zlepšují a zlepšují a tak už teď se těším, co předvedou příště. Odměnou  jim také bude zmrzlina a šampáňo na pondělním hasičském kroužku.

Mirka Vanclová