Datum : 16. května 2008

Místo zásahu : Studenec č.p. 301 – před hasičárnou

Druh zásahu : Čištění potrubí propustě

Vyhlášení poplachu : bez poplachu – práce pro obec Studenec

Výjezd k zásahu : 18.05 hod.

Příjezd k zásahu : 18.06 hod.

Odjezd na základnu : 21.14 hod.

Návrat na základnu : 21.15 hod.

Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 1

Činnost jednotky :

JSDH obce Studenec vyjíždí s CAS 32/T 815 na žádost starosty obce Studenec pročistit potrubí propustě pod výjezdem z parkoviště na silnici před hasičárnou ve Studenci. Jednotka se již pokoušela potrubí pročistit 28.září 2007, kdy bylo zjištěno, že je potrubí propadlé a neprůchodné. Obecní úřad zajistil vybagrování potrubí v místě poškození – na okraji parkoviště asi 9 metrů od výtoku z propustě. Jedná se o potrubí o průměru 40 cm a délce 26 metrů. Od CAS 32/T 815 vytvořen proud C-52 s „kanálovým krtkem“ a proud C-52 s proudnicí na pročištění ucpaného potrubí. Vyplavený materiál vybírán lopatou do stavebního kolečka a odvážen na okraj příkopu vedle silnice. Doplňování vody do CAS 32/T 815 zajištěno hadicovým vedením C-52 od hydrantu vedle parkoviště před hasičárnou. Obec Studenec zajistí opravu a zasypání potrubí v místě poškození. Dále bylo provedeno pročištění potrubí od svodu okapů střechy hasičárny ( na straně od Zemědělského družstva ) do příkopu vedle silnice. Potrubí o průměru 15 cm a délce 14 metrů. Potrubí pročištěno pomocí proudu C-52 s „kanálovým krtkem“ od CAS 32/T 815. Po vyčištění potrubí se JSDH obce Studenec vrací na základnu.