Datum : 25. dubna 2011 Místo zásahu : Horka u St. Paky č.p. 31 - JILOS Horka s.r.o. Druh zásahu : Požár filtrační stanice odsávání pilin Vyhlášení poplachu : 04.49 hod. Výjezd k zásahu : 04.54 hod. Příjezd k zásahu : 04.57 hod. Odjezd na základnu : 09.53 hod. Návrat na základnu : 09.59 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3

DA 12/A 31 v počtu 1 + 4

Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár ve firmě JILOS Horka s.r.o. v obci Horka u Staré Paky č.p. 31.JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3 a DA 12/A 31 v počtu 1 + 4. Po příjezdu na místo zásahu oznámil zaměstnanec firmy veliteli zásahu, že je požárem zasažena celá filtrační stanice odsávání pilin, která se nachází mezi dvěma výrobníma halama a požár se šíří na střechy těchto hal. První zásah prováděli zaměstnanci firmy pomocí dvou proudů D-25 od nástěnných hydrantů. JSDH obce Studenec vytvořila od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 v délce 60 metrů vraty do výrobní haly a od rozdělovače proud C-52 č.1 v dýchacích přístrojích na hašení hořící filtrační stanice odsávání pilin. Po příjezdu jednotky HZS LBK PS Jilemnice na místo zásahu předal velitel JSDH obce Studenec velení u zásahu veliteli družstva jednotky PS Jilemnice. Od rozdělovače na dopravním vedení B-75 byl nasazen ve spolupráci s jednotkou PS Jilemnice proud C-52 č.2 na hašení požáru filtrační stanice odsávání pilin a  na zabránění šíření požáru do prostoru výrobních hal. Později byl proud C-52 č.2 přemístěn po požárním žebříku na střechu výrobní haly na hašení střešní konstrukce výrobní haly na jih od filtrační stanice. Na doplňování vody do CAS 32/T 815 JSDH obce Studenec bylo vytvořeno dopravní vedení B-75 od CAS 32/T 815 jednotky PS Jilemnice. Dále se na místo zásahu dostavily jednotky HZS KHK PS Nová Paka s CAS 32/T 815, HZS LBK PS Semily s PP 20/Š 706 (požární plošina) a PPLA/A 21 (protiplynový automobil – plnění tlakových lahví dýchací techniky) a JSDH obce Horka u St. Paky – Nedaříž s CAS 25/RTHP. Od rozdělovače na dopravním vedení B-75 byl nasazen proud C-52 č.3 po hliníkovém nastavovacím žebříku na střechu výrobní haly ze strany od sila s pilinami na hašení střešní konstrukce výrobní haly na sever od hořící filtrační stanice. Proud C-52 č.3 byl později prodloužen hadicí D-25 a přemístěn po požárním žebříku s ochranným košem na střechu sila s pilinami, kde došlo k zahoření usazené vrstvy pilin od odletujících hořících částic z požářiště. Členové JSDH obce Studenec prováděli hašení požáru v dýchací technice, rozebírání požárem zasažených střech a stěny výrobní haly okolo filtrační stanice odsávání pilin, rozebírání potrubí odsávání pilin a hašení hořících pilin usazených v potrubích odsávání. Po provedení likvidace požáru a úklidu použitého vybavení se JSDH obce Studenec vrátila na základnu. Škoda způsobená požárem byla odhadnuta na 3 000 000,-Kč, příčina požáru je v šetření. Po návratu na základnu byl docela problém zbavit se všude přítomných pilin. Někteří prováděli sprchování vodním proudem již na místě zásahu. Pilinami byly obalené zásahové oděvy, přilby, obuv, rukavice, dýchací přístroje, hadice, žebříky a veškeré použité vybavení. Opravdu kulturní zážitek, ale jinak krásně prožité Velikonoční pondělí.