V sobotu odpoledne jsme konečně mohli ukázat veřejnosti se vší parádou náš nový přírůstek do hasičské zbrojnice. Jedná se o Tatru 815 CAS 32, do níž se vejde 8200 litrů vody a 200 litrů pěnidla. Na její koupi nám zčásti přispěl kraj a zčásti obec. Byla už potřeba, protože naše šestadvacetiletá cisterna pomalu dosluhovala, a hlavně na ni už nebyly k sehnání náhradní díly.          Na slavnost jsme se začali připravovat kolem 13 h. Na parkoviště před sokolovnou jsme nanosili židle, stoly, lavičky,... a na ukázku i většinu naší požární techniky, např. PS 8, PS 12, DS 16, historickou stříkačku, avii, a další. Na pódiu hrála kapela a moderování celého odpoledne se výborně ujal Honza Horáček. Nejdůležitější chvílí bylo, když hasiči nastoupili před Tatru a zástupce Libereckého kraje slavnostně předal klíče od vozu veliteli naší jednotky Pepu Vanclovi.       Pro návštěvníky bylo připraveno občerstvení a děti ukázaly skvěle zvládnutý požární útok za 26 s. Samozřejmě jsme divákům převedli i něco málo z toho, co naše nová Tatra umí, především výkonné vodní dělo a lafetu, dětem jsem pro zábavu nastříkali na trávník pěnu. Pozvání přijaly i okolní sbory, příkladně Bukovina, Martinice nebo Nedaříž. Při této příležitosti bylo také jednomu našemu zasloužilému členovi, Jáchymu Klingerovi, předáno čestné vyznamenání od bukovinských hasičů. Když jsme kolem 17 h končili a uklízeli, byli jsme potěšeni, kolik lidí má zájem o hasiče a přišlo se na tuto akci podívat.