14.5.2011 bylo naše družstvo mladších na prvním kole soutěže PODKRKONOŠSKÝ POHÁR MLÁDEŽE v Nedaříži. Sešli jsme se u studenecké hasičárny v 8.00 hodin, převlékli se do hasičského stejnokroje a vyrazili. Transporterem nás vezl Jirka Vancl. Eva Linková, která jela svým autem se ještě vracela pro zbytek dětí. Po příjezdu jsme rozložili sezení a vybalili kolču a kelímky na pití. Následoval nástup a pak děti přepadl hrozný hlad. Snažili jsme se jim vysvětlit, že je lepší nejdříve běhat a potom teprve jíst, ale když už vypadaly, že umírají hlady, dostaly párek v rohlíku. Pak se v plné síle vrhly nejprve na štafetu 4 x 60 metrů a potom na štafetu dvojic. Podpořit nás přijeli i někteří rodiče, takže to šlo dětem úplně samo. Měli jsme jedno družstvo celé – 9 dětí, to vyhrálo náš první pohár. Umístily se na 2. místě. To nadšení na jejich tvářích bych přála každému vidět. Druhé družstvo bylo pouze poloviční -5 dětí. Vybojovaly krásné 13. místo. Na vyhlášení výsledků se muselo ještě dost dlouho čekat, ale děti si tak krásně hrály, že je musím opravdu pochválit za vzorné chování. Počasí nám přálo, takže jsme si užili moc pěkné společné dopoledne.

Soutěžící děti: Valinka Jiroutová, Matýsek Kolář, Barunka Pušová, Barunka Vanclová, Renatka Trejbalová, Lukášek Link, Eliška Hamáčková, Filípek Ulman, Šimonek Ulvr, Denis Šabata, Josífek Vancl, Daneček Mečíř, Adélka Nosková a Nikolka Hamáčková.(Kdo byl ve kterém družstvu rozepisovat nebudu, děti to vědí. )

Za vedoucí tohoto dne: Eva Linková, Luboš Link, Jirka Vancl a Veronika Vanclová