V pondělí 25.6.2018 jsme měli se Soptíci poslední hasičák. Sešli jsme se v hasičárně, a protože chodili dnes často dešťové přeháňky, zůstali jsme raději v klubovně.  Dnešní schůzku jsme rozdělili na dvě části. V první části jsme si zavzpomínali na vše, co jsme za celý rok prožili. Velkou odměnou nám byla pizza a šampáňo. Druhá část patřila všem statečným dětem, které zkouší soutěžit s ostatními. Patřila všem dětem, které mají tu chuť a staly se hasiči. Každý si tak dnes na krku odnesl pomyslnou zlatou medaili (žvejkačkovou), malý reflexní přívěšek a potlesk.

Poslední část patřila našim nejstarším dětem, které musí v září odejít do starší kategorie. Proběhlo jejich pasování a děti si odnesly na zádech reflexní batůžek s nápisem HASIČI. Jsou to tyto děti: Janička Vanclová, Zuzka Tomášová, Danda Lukeš, Péťa Brožová a Barunka Bulušková. Přejeme jim hodně úspěchů v jejich životě hasičském tak osobních. Bude se nám po nich moc stýskat.

Pak už jsme jen uklidili naši klubovnu a popřáli jsme si krásné slunné prázdniny.

Mirka Vanclová