Každé pondělí se schází mladí hasiči ze Studence od 16:00h. Trénujeme požární útok a další disciplíny požárního sportu. 18.května jsme si ale udělali hasičák mimořádný. Do Studence přijela totiž komise ,,Vesnice roku“ a mladí hasiči byli požádáni, aby jí předvedli něco ze své činnosti.

Komise do Studence přijela po 16:00h. A tak jsme s netrpělivostí čekali za hasičárnou, kdy si udělá čas i na nás. Děti si na sebe oblékly naše nová trička a před příjezdem trénovaly štafety - štafetu dvojic, štafetu CTIF a štafetu 4x60.  Komise přijela po 17:00h. Mladí hasiči již byli nastoupeni na startovní čáře a čekali na povel vedoucích. Pan starosta Jiří Ulvr  naše hasičské družstvo představil a mohli jsme  odstartovat.  Všechny disciplíny se dětem velice povedly.  Komise  jim za jejich úspěch zatleskala a popřála jim mnoho štěstí na sobotní soutěži, která se bude konat v Rokytnici nad Jizerou.

Nakonec následovala sladká odměna v podobě výborné zmrzliny.

Vedoucí:  Mirka Vanclová a Veronika Vanclová