V sobotu krátce po poledni jsme se vydali do Žďáru u Staré Paky, kam jsme byli pozváni na oslavy výročí 120 let od založení tamního SDH. Po 13.h se od nás do slavnostního průvodu zařadili kluci v bílých uniformách s historickou stříkačkou, za nimi zástupci našeho sboru ve vycházkových uniformách a mezi vozidly doprovázejícími průvod se objevila i naše Tatra.      Průvod pomalu kráčel celou vesnicí až na určené místo. Zde jsme byli všichni mile přivítáni a seznámeni s odpoledním programem. Nabídka byla veliká. Už od 14 h začala soutěž historických stříkaček a soutěže pro veřejnost s hasičskou tematikou, konaly se také jízdy v kočáře po Žďáru. V 16 h nastoupili jilemničtí hasiči a předvedli vyproštění osoby z havarovaného vozidla. Na hašení auta se potom podíleli naši hasiči s Tatrou. Nejprve si vzali na pomoc práškový hasicí přístroj a poté celé vozidlo zapěnili. Po 17.h nám ukázali své umění členové horolezeckého oddílu z Jilemnice a také speleologové z Albeřic. Viděli jsme různé druhy úvazů, slaňování z budovy, a připravili i malou „lanovku" pro děti, ze které si mohly děti bezpečně sjet. Nejvíc ale diváky zaujaly ukázky Armády ČR a Policie ČR. Kdo chtěl, mohl si například zkusit změřit množství alkoholu v dechu nebo prohlédnout policejní zbraně a vybavení. Zajímavé byly především pro děti barevné dýmovnice a světlice, zvlášť ty s padáčky, které děti chodily sbírat. Kromě střelby z různých zbraní se ale všem nejvíc líbili speciálně vycvičení psi AČR a PČR. Kynologové nám s nimi předvedli zadržení nebezpečného pachatele, jejich poslušnost a soustředěnost za každé situace a další zajímavé věci. Přesně na půlnoc byl naplánován slavnostní ohňostroj. Po celý den bylo také možné prohlédnout si výstavu fotografií dokumentujících činnost SDH, připraveno bylo sladké i slané občerstvení (pochutnali jsme si především na dobrém uzeném mase a dortu, který jsme od pořadatelů dostali) a kdo chtěl, mohl na místě i přenocovat, a to buď ve vlastním stanu, nebo ve spacáku ve škole.      Ještě dlouho jsme vzpomínali na tuto skvěle připravenou a zvládnutou akci. Moc se nám líbil program, který byl plný neobvyklých věcí a zajímavých ukázek z různých oblastí nejen IZS. Rozhodně jsme se za celé odpoledne ani chviličku nenudili a domů jsme si odnesli spoustu pěkných zážitků i nových zkušeností. Za tyto oslavy si všichni zaslouží velkou pochvalu a poděkování.