Sbor dobrovolných hasičů Studenec a Obec Studenec pořádali v sobotu 22.9.2018 na parkovišti u sokolovny slavností předávání hasičského automobilu CAS 30/6000/360 – S2R Jednotce sboru dobrovolných hasičů Obce Studenec. Ve 13:00 hodin se ujal slova a přítomné přivítal starosta SDH Studenec Tomáš Chrtek a postupně předal slovo všem, kdo přijali pozvání na tuto akci – starosta Jiří Ulvr a místostarosta Josef Boura, ředitel Hasičského záchranného sboru v Semilech Jiří Kovalský, starosta Okresního sdružení hasičů Arnošt Černý, velitel jilemnické stanice HZS Pavel Štěpánek a další sbory z okolních vesnic.

Pak následovalo slavností předávání klíčů a vysvěcení nového automobilu. Klíčky od nového vozu předal starosta Obce Studenec Jiří Ulvr zástupci velitele JSDHO Studenec Jiřímu Vanclovi. Příchozí si pak automobil mohli pohlédnout. Během odpoledne jsme dále shlédli ukázku vyprošťování z osobního automobilu, kterou předvedli členové SDH Jilemnice, ukázku moderní hasičské techniky, ale i ukázku historické techniky SDH Studenec.

Pro příchozí bylo celé odpoledne připraveno občerstvení za lidové ceny, díky finančnímu příspěvku Obce Studenec na tuto akci. Děti se mohly vyřádit na skákacím hradu a myslím si, že jsme si užili krásné odpoledne, které nám svými písničkami zpříjemnil DJ Hauk.

Jménem celého výboru SDH Studenec přeji všem hasičům, aby jim hasičský automobil  dobře sloužil a aby vždy dojeli domů od zásahu v pořádku.

Mirka Vanclová