Obec Studenec pořádala v sobotu 8.prosince 2018 předvánoční akci s názvem ,,Pohoštění obecní polévkou“ (11. ročník). Akce začala ve 13:00 v prostorách amfiteátru u ZŠ a MŠ Studenec, kde nás jako první přivítal náš vládce hor Krakonoš. Starosta obce Jiří Ulvr také přítomné pozdravil a seznámil je s odpoledním programem. Během celého odpoledne bylo zajištěno občerstvení, o které jsme se postarali my – studeneční hasiči. Přípravy začaly brzo ráno, kdy se v kuchyni ZŠ Studenec připravilo těsto na krkonošské sejkory a pomohli jsme se stavbou stánků. V poledne jsme navozili vše potřebné, zatopili jsme v polní kuchyni a v udírně a ze stánku začaly vonět první sejkory. Na zahřátí byl svařák, medovina, grog, teplá griotka, káva, čaj a i něco ostřejšího. Po slavnostním ohňostroji v 17:00 se všichni začali rozcházet. Pro hasiče tato akce skončila až po úklidu všech věcí. Den to byl pěkný i počasí nám letos přálo. Ráda bych poděkovala všem nadšencům z řad hasičů, kteří pomohli. Přeji Všem krásné Vánoce

Miroslava Vanclová