Předvánoční čas jsme se Soptíky strávili v hasičské klubovně a vyráběli jsme spoustu krásných věcí na Vánoce. Nejprve jsme se zaměřili na výrobu vánočních stromečků a andílků z polyst., které udělali radost jako dekorace na Výroční valné hromadě SDH Studenec. Další týden nám klubovna provoněla medovými perníčky, které nám upekli naše milé maminky. Soptíci měli za úkol perníčky ozdobit, a protože jich bylo opravdu hodně, děti si domů odnesly opravdu spoustu krásných perníčků. Zdobení je moc bavilo a i ochutnávání :-).  Nechyběli ani výrobky na stromeček ze samotvrdnoucí hmoty a vánoční přáníčka.

Poslední hasičský kroužek byl v tónu Vánoční besídky. A protože dárečků bylo již dost, rozhodli jsme se vzít děti do restaurace Trautembert ve Studenci a strávit zde hodinku a půl. Každý si mohl objednat pití dle vlastní chuti a sladkou odměnou pro všechny byl zmrzlinový pohár.

Uteklo to jako voda a je tu konec roku. Přejeme proto všem krásné a pohodové Vánoce a hodně zdraví, lásky a osobních i hasičských úspěchů v novém roce 2019.

Mirka Vanclová