Dnes se konala hasičská soutěž v požárním útoku v Jilemnici. V 9.30 h se začalo slavnostním zahájením a vylosováním startovních čísel. Tentokrát jsme měli šestku. Na dnešní soutěž přijelo 14 družstev, takže jsme byli kolem prostředku. Organizace se nám tu líbila především proto, že byla digitální časomíra. Vše se tak naměřilo úplně přesně. Prováděl se tu ale jen jeden útok, takže na něm velmi záleželo. Soutěžili jsme v tomto složení: Anežka Tauchmanová, Tomáš Vancl, Martin Hylmar, Martin Kupec, Vojta Hák, Anča Háková, Zdeňa Grofová.  náhradníci: Kája Grofová, Helena Tauchmanová, Štěpán Kuřík řidič: Jirka Sucharda Jel samozřejmě i náš vedoucí Pavel Hylmar a vzal s sebou svoji malou sestru Káťu. Když jsme přišli na řadu a připravili si základnu, nastal problém. Na naši mašinu nešel pořádně připevnit přetlakový ventil. To se ale naštěstí za pomoci přihlížejících profesionálních hasičů nakonec přece jen podařilo a mohli jsme být konečně odstartováni. Ani útok však neproběhl úplně hladce. Savičáři měli menší problém a velký tlak u proudnic trochu zamával s Aničkou. I přesto jsme ale útok zvládli ve výborném čase a zařadili se předběžně na 2. místo.Potom nám už nezbývalo nic jiného, než čekat na výsledky ostatních. Čas jsme si krátili různými hrami hlavně na dětském hřišti. Když nastal čas oběda, přijela vojenská polní kuchyně. Každý jsme do ešusu dostali tolik guláše, kolik jsme chtěli. Dobře jsme se najedli a odpoledne nás už čekalo vyhlášení výsledků.Měli jsme štěstí, že nás v čase už nikdo nepřekonal a my si tak udrželi své 2. místo. Vyhráli jsme stříbrný pohár a za odměnu nám Pavel při cestě domů koupil každému velkou točenou zmrzlinu. Moc jsme si na ní pochutnali, ale pak jsme se už museli vydat domů.