V sobotu  11.6. 2011 pořádal SDH Studenec dětskou soutěž  v požárním útoku. Do této soutěže se přihlásilo 14 družstev (9 mladších a 5 starších) a mezi nimi dvě soutěžní družstva mladší kategorie a jedno starší ze Studence. Při nástupu řekl pár slov starosta SDH Studenec Václav Vancl a vedoucí soutěže Pavel Hylmar.

Soutěž začínala v 8:30. Mladí hasiči se před nástupem vyfotili na schodech a už  spěchali na soutěž, která se konala na louce u mateřské školky ve Studenci. Soutěžní disciplína byla 2x požární útok.  Po nástupu jsme se šli již připravovat, neboť naše družstvo Studenec A   šlo jako první.

Za Studenec A – mladší kategorie běželi: koš – Matěj Kolář, Lukáš Link, hadice B  Petra Bachtíková, rozdělovač – Renata Trejbalová, Valerie Jiroutová, pravý proud Barbora Vanclová a levý proud Eliška Hamáčková. Oba požární útoky se jim velice povedli a s netrpělivostí jsme čekali, jak to všechno dopadne. Soutěžilo se o medaile. A dopadlo to výborně. Naši obsadili 3. místo a na krku se jim při nástupu  zaleskla bronzová medaile. K tomu dostali ještě tašku sladkostí a létající talíř.

Za Studenec B – mladší kategorie běželi: koš – Barunka Pušová, Tomáš Podzimek, hadici B spojil Pepča Vancl, rozdělovač –  Adélka Nosková, Nikolka Hamáčková, Valerie Jiroutová, pravý proud Daniel Mečíř, Šimon Ulvr a levý proud Ondra Vaníček. Jejich první útok byl velice zdařilý. Při druhém jim ale nešla nastříkat voda do terčů a tak se posunuli až na 8. místo v pořadí. Příště to ale určitě vyjde, neboť jsou to děti opravdu šikovné a na každé soutěži se lepší a lepší. Držme jim proto palce.

5. Horní Branná            41,751             37,367

Během celé soutěže bylo připraveno občerstvení - párek v rohlíku, párky, klobásy ale i pivo a limo. Počasí nám přálo. Byl krásný slunný den.

Chceme poděkovat také časomíře z Martinic a studeneckým sponzorům (Josef Hamáček - Pekařství a Václav Urban - Českomoravská stavební spořitelna) za ceny pro oceněná družstva.

Už teď se těšíme na další soutěže, které nás v brzké době čekají.

Za vedoucí mladých hasičů: Mirka Vanclová a Veronika Vanclová