V sobotu 22.6.2019 jsme přijali pozvání do Martinic, kde sbor slavil 130 výročí. Krásný průvod nás zavedl na místní fotbalové hřiště, kde již bylo vše připraveno k oslavám. Program byl opravdu plný nevšedních zážitků: ukázka psovodů Policie České republiky, taneční vystoupení, poslechová dechová hudba, ukázka požárního útoku mladých hasičů z Martinic a soutěž historických hasičských stříkaček. I my jsme se soutěže zúčastnili s naší starou stříkačkou a předvedli jsme vše, co naše stříkačka umí a co vše museli naši předci udělat, než šla voda do hadic. Soutěž začala tím, že se hasiči sešli v hospodě u džbánku piva. Zahoukala siréna a rozběhl se závod s časem. Po uhašení se hasiči opět vrátili do hospůdky a za odměnu museli vypít džbánek piva, který tam na ně čekal. Odpoledne to bylo opravdu krásné a moc děkujeme Martinickým hasičům za pozvání.

Mirka Vanclová