Ve dnech 8.7. – 12.7.2019 pořádal SDH Studenec „Týdenní putování dráčka Soptíka tentokrát s názvem Šmoulí kytičkový týden“ (pro děti od 6 do 10 let). Zúčastnilo se ho 25 dětí a vedoucí: Miroslava Vanclová, Pavlína Ottová, Šárka Trejbalová a Monika Esenderová, po obědě nám pomáhaly Boďa Hašková a Vlaďka Bulušková. Na obědy jsme chodili do základní školy a svačiny nám připravovala Marianka Gregušová a 4 pomocnice Janička, Zuzanka, Barča a Eliška. Děti se ráno sešly v 8:00 v hasičárně a domů odcházely v 16:00 (kromě čtvrtka, kdy přespaly). Na konci dne jsme rozdávali diplomy, medaile a odměny za pilnou práci.

První den tábora nás přivítal Taťka Šmoula a hned jsme dostali první úkol: vymalovat šmoulí domečky pro šmoulí vesnici. Aby jsme se jako šmoulové poznali, rozdal nám každému modrou čepičku, kterou jsme ozdobili jménem a kytičkou. Po obědě nás Taťka Šmoula začal učit polní květiny a vytvořili jsme si svůj vlastní herbář, kam jsme každý den vlepovali nové a nové kytičky. Den druhý jsme vyrazili na výlet aneb Šmoulové v ZOO. Kažký šmoula měl na hlavě svoji čepičku a tak jsme se poznali. Nikdo se neztratil. Den třetí začal rozcvičkou a pak nás Šmoulinka poprosila, abychom na procházce hledali a pozvávali kytičky a nalepovali je na papírový kytičkový tácek. Šmoulinka dala šmoulíkům za jejich práci květinový věneček. Po obědě jsme Šmoulince do květináčů vyrobili kytičku z krepového papíru. Následovalo trochu sportu a hodnocení šmoulů. Den čtvrtý začal opět rozcvičkou. Pak jsme navštívili Kutilovu dílnu. Nejprve jsme vybarvili obrázky barvami na sklo a ozdobili dózu naplněnou koupelovou solí, a pak jemné prstíky navlékly korálky na drátky na kameni. Nechybělo sportovní odpoledne, kdy děti plnily úkoly na pěti stanovištích (např. střelba ze vzduchovky na naše řůžičky, chůze na chůdách, skákání v pytli, atd). Za odměnu jsme si došli na zmrzlinu na Špici. Po návratu jsme se přesunuli do školky, kde jsme přespali. Po výborné večeři (gulášovka od Mariánky) si starší děti uchystaly stezku odvahy. Na poslední den jsme toho moc nenaspali, ale přespání si všichni užili. Trochu se nám pokazilo počasí, a tak poznávačka aneb „Jaké kytičky si pamatuji“ proběhla v prostorách školky. Nakonec jsme připravili pro rodiče Mlsounovy dobroty (jednohubky) a nacvičili mini vystoupení na ukončení tábora. Týden utekl jako voda a myslím si, že jsme si ho všichni moc užili.

Děkujeme všem sponzorům za krásné dary pro děti (Aromis – Podzimek – Horka u Staré Paky, Péťa a Luboš Brožovi – Studenec, Jaromír Bulušek – Studenec, Trejbalovi – Bukovina, řeznictví Nosek – Studenec a dalším hodným rodičům).  Děkuji všem, kteří mi s táborem pomohli. Jste úžasní. Děkuji i maminkám, které nám jako každý rok upekly výborné koláče. A i ostatním rodičům za jejich dobroty.

Vedoucí tábora: Mgr. Miroslava Vanclová