Datum : 10. srpna 2007

Místo zásahu : Jilemnice ul. Za Lázněmi, Do Žlábku a Skautská

Druh zásahu : Likvidace následků přívalového deště

Vyhlášení poplachu : bez poplachu

Výjezd k zásahu : 16.35 hod.

Příjezd k zásahu : 16.45 hod.

Odjezd na základnu : 20.13 hod.

Návrat na základnu : 20.24 hod.

Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3

Činnost jednotky :

OPIS Semily hlásí veliteli JSDH obce Studenec na mobilní telefon výjezd k zásahu – mytí komunikací od naplaveného bahna z polí po přívalovém dešti v Jilemnici ul. Za Lázněmi. JSDH obce Studenec provádí likvidaci následků přívalového deště v obci Roztoky u Jilemnice. Po ukončení prací v Roztokách u Jilemnice vyjíždí JSDH obce Studenec s CAS 32/T 815 k zásahu do Jilemnice. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že došlo vlivem přívalového deště k naplavení bahna z pole na komunikace a k obytným domům v ulicích Za Lázněmi, Do Žlábku a Skautské. Na místě zásahu se nacházejí jednotky PS Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ a CAS 32/T 815, JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ a JSDH obce Peřimov s CAS 25/RTHP. Hasičské jednotky provádějí mytí komunikací. JSDH obce Studenec vytvořila od CAS 32/T 815 dva proudy C-52 a prováděla mytí komunikací. Větší vrstva bahna byla odstraňována pomocí lopat a kolového nakladače. Proudy C-52 byly přepojovány z CAS 32/T 815 JSDH obce Studenec na CAS 32/T 815 jednotky PS Jilemnice střídavě dle dovozu vody. Plnění cisteren prováděno v závodu CUTISIN s.r.o. Jilemnice Hrabačov. Po ukončení prací se JSDH obce Studenec vrací na základnu.