V neděli 15.9. jsme se zúčastnili soutěže Soptík v Chuchelně. Bezchybně jsme zvládli některé disciplíny ze závodu hasičské všestrannosti a požární útok jsme dali za 20:53. Obsadili jsme tak celkově krásné 6. místo.

V sobotu 21.9. jsme jeli na soutěž do Víchové nad Jizerou. Soutěžilo se ve 3 disciplínách. Požární útok, který jsme zvládli s druhým nejlepším časem 20:34 , ve štafetě dvojic, která nám moc nevyšla jsme skončili až na 6.místě a štafeta 4×60, kde jsme obsadili 4.místo. Celkově nám to tedy dalo na 4. místo. Za účast každé družstvo dostalo perníkové medaile, které jsme všichni s chutí snědli, než jsme dojeli domů.

V sobotu 5.10. se konala soutěž v Jablonci nad Jizerou (sop.). Soutěžilo se v závodu hasičské všestrannosti. Družstvo A  – s 8 chybami skončilo na  9.místě. Družsvo B – s 9 chybičkami stačilo na 16.místo z 34 hlídek.

Pohár dráčka Soptíka 2019 (soutěže mládeže), kterého jsme se celý rok účastnili dopadl pro nás dobře. V celkovém součtu všech soutěží, kdy se nejhorší soutěž škrtá, jsme dopadli v pořadí 9. z 29 družstev s celkovým počtem 63 bodů. První skončil SDH Semily A (125 bodů), druhé místo SDH Jablonec nad Jizerou A (118 bodů) a třetí se umístili děti z kategorie starších SDH Bozkov A (110 bodů). V kategorii Požární útok  „Králem útoků“ vyhrál SDH Semily, Studenec obsadil 10.místo z 28 družstev.

A poslední nejdůležitější soutěž „podzimní kolo hry Plamen“ (závod hasičské všestrannosti) se konala 12.10. v Čisté u Horek. Sešli jsme se v 8:30 u hasičárny, sbalili potřebné věci a společně nasedli do transportéru a odjeli na soutěž. Dostali jsme startovní čísla 20 a 22 a v 10:58 a 11:02 jsme vyrazili na trasu. Na trase nás čekalo 5 stanovišť: střelba ze vzduchovky, topografické značky, buzola a azimut, další zastávkou byla požární ochrana a grafické značky, jako předposlední byl přelez po vodorovném laně a poslední zastávka byla zdravověda. Po splnění všech úkolů, jsme všichni úspěšně doběhli do cíle. Za Studenec soutěžili: hlídka A – Zuzka Tomášová, Radim Link, Jolča Kolářová, Zuzka Vanclová a Jana Vanclová – obsadili 14.místo a hlídka B – Barča Bulušková, Táňa Hamáčková, Kuba Vaníček, Ondra Vaníček a Erik Přiklopil –  obsadili 33.místo. Za dorostenky letos běžěla  Barča Vanclová a obsadila ve velké konkurenci 1.místo. Jako oběd jsme dostali řízek s chlebem. Všichni jsme si letošní soutěžení moc užili a už se těšíme na další sezónu.

Napsala Jana Vanclová