Datum : 14. srpna 2007

Místo zásahu : Stupná č.p. R 28

Druh zásahu : Vyčerpání vody z bazénu a dovoz vody do bazénu

Vyhlášení poplachu : bez poplachu

Výjezd k zásahu : 07.30 hod.

Příjezd k zásahu : 07.46 hod.

Odjezd na základnu : 17.35 hod.

Návrat na základnu : 17.50 hod.

Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 1

Činnost jednotky :

Vedoucí firmy VAPSTAV s.r.o. Roztoky u Jilemnice p. Prokeš žádá velitele JSDH obce Studenec o vyčerpání znečištěné vody z bazénu v obci Stupná č.p. R 28 a napuštění čisté vody do bazénu. Jelikož kapacita vodovodního řádu v obci Stupná nedovoluje napuštění bazénu, bude voda dovážena z potoka ve vzdálenosti asi 500 metrů. Vlivem přívalového deště došlo ke znečištění vody v bazénu naplavením hlíny a štěrku, v okolí stavby roubeného domu ještě nejsou hotové terénní úpravy. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815. Jedná se o betonový bazén pod úrovní terénu o rozměrech 4 x 10 metrů s výškou hladiny 1,6 metrů. JSDH obce Studenec nasadila do bazénu plovoucí čerpadlo Macximum a znečištěnou vodu vyčerpala přes hadici B-75 na louku pod břehem vedle bazénu. Vyčerpáno asi 60 000 litrů vody. Po odčerpání vody zůstalo na dně bazénu asi 10 cm vody a vrstva hlíny se štěrkem. JSDH obce Studenec nemá technické vybavení na vyčištění dna bazénu, proto p. Prokeš povolává na místo firmu A+M Borovnička – prodej a servis bazénů, která provede vyčištění bazénu. Po příjezdu firmy A+M Borovnička oznámil zaměstnanec firmy, že napuštění bazénu vodou z potoka není možné, jelikož musí být použita pitná voda. Po vyhodnocení situace p. Prokeš oznamuje veliteli JSDH obce Studenec, že voda bude dovážena z požárního hydrantu u hasičárny ve Studenci. Obec Studenec, kterou telefonicky o povolení požádal, s dovozem vody souhlasí. Firma A+M Borovnička provede vyčištění bazénu do 13 hodin, proto se JSDH obce Studenec v 11.35 hodin vrátila na základnu. Ve 13 hodin začíná JSDH obce Studenec dovážet vodu s CAS 32/T 815 od požárního hydrantu u hasičárny ve Studence do obce Stupná do bazénu u domu č.p. R 28 – vzdálenost 10 km. Voda do bazénu napouštěna dopravním hadicovým vedením B-75 v délce 60 metrů. Celkem dovezeno 7 cisteren vody = 57 400 litrů. Po ukončení prací se JSDH obce Studenec vrátila v 17.50 hodin na základnu.