V pátek 1.11. jsme pro děti naplánovali přespávání v hasičárně. Zúčastnily se pouze děti, které závodily v Bukovině. Po příchodu do hasičárny, jsme se pustili do vyrábění. Pod rukama nám rozkvétala kytička a pro klidné spaní  jsme si vyrobili lapač snů. Děkujeme vedoucí Vlaďce za výtvarný materiál. Za odměnu jsme si dali k večeři výbornou gulášovku a při volné chvilce si zahráli spooustu her s kamarády. Když na hodinách ukázala ručička 21.00 hodiny, nachystali jsme si spaní a pustili si pohádku. V 23:30 jsme skoro všichni usnuli.
V sobotu si každý udělal snídani dle chuti a opět jsme si pohráli. A začala příprava oběda. Dnes ki každý udělal svoji pizzu dle chuti a tvaru. Moc děkujeme vedoucí Šárce za těsto a pomoc při vaření. Dětem se výroba pizzy opravdu líbila a s chutí svoji pizzu snědly.
Nakonec nastalo zhodnocení našeho přespávání. A co některé dětičky  vymyslely si můžete přečíst:

Když jsme přišli do hasičárny tak jsme vyráběli lapač snů a kytičku. Potom jsme měli k večeři gulášovou polévku. Pak jsme se šli převléknout do pyžama a připravili si spaní. Šli jsme do spacáků a dostali jsme křupky. Pak jsme si šli vyčistit zuby a šli jsme spát. Ráno jsme se vzbudili a mluvili jsme. A vedoucí nám říkala, aby jsme byli ještě potichu. Pak konečně bylo 7 ráno a mohli jsme mluvit. K snídani jsme měli rohlík s nuttelou a k pití jsme měli čaj. Potom jsme si hráli a k obědu si udělal každý jednu malou pizzu. Šunkovou a sýrovou. Bylo to dobré. Pak jsme si ještě hráli a byl konec. Bylo to moc krásný a moc jsme si to užili. A přežili jsme. Jsme dobrý hasiči. (Lenka Vanclová)

První den jsme šli s Leničkou do hasičárny a chystali jsme věci. Pak přišla teta Vlaďka a vyráběli jsme stromeček a lapač snů. Když jsme to všechno udělali tak jsme si dali večeři gulášovou polévku. Ale bohužel jsem v hasičárně nespala. Další den jsem přišla s mamkou a s Toňou a hráli jsme si, pak jsme měli svačinu a šli jsme si hrát fotbálek a Toník vyhrál. Pak jsme hráli s Jáňou na školu. Potom když nás zavolali, tak jsme si měli udělat nějaký tvar pizzi. A když jsme to měli, tak jsme si to měli ozdobit  a teta Šárka to nazvala, že je to země Afrika. (Danielka Ottová)

Miroslava Vanclová