Datum : 28. července 2011 Místo zásahu : Masarykova městské nemocnice v Jilemnici Druh zásahu : Taktické cvičení Vyhlášení poplachu : 15.04 hod. Výjezd k zásahu : 15.07 hod. Příjezd k zásahu : 15.16 hod. Odjezd na základnu : 16.21 hod. Návrat na základnu : 16.33 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815  v počtu 1 + 3

DA 12/A 31 v počtu 1 + 6

Taktického cvičení se zúčastnily hasičské jednotky : -HZS LBK  PS Jilemnice CAS 15/MAN a CAS 32/T 815 -HZS LBK PS Semily CAS 24/MAN a PPLA/A 21 -JSDH obce Jilemnice CAS 25 K/LIAZ -JSDH obce Studenec CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 -JSDH obce Poniklá CAS 25 /RTHP Průběh taktického cvičení OPIS Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár na neurologickém oddělení Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici ul. Metyšova č.p. 464 – taktické cvičení jednotek PO. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Námětem cvičení byla likvidace požáru, vyhledávání a záchrana osob v objektu nemocnice. Neurologické oddělení, které bylo mimo provoz, se nachází ve 4.NP. Prostor byl zakouřen pomocí mlhátoru a nacházelo se v něm 5 „pacientů“ ( figurantů ). Při příjezdu JSDH obce Studenec již na místě zasahovala jednotka PS Jilemnice s CAS 15/MAN, CAS 32/T 815 a JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ. Do objektu bylo od CAS 15/MAN vytvořeno dopravní vedení C-52, rozdělovač a proud C-52 do prostoru ohniska požáru v kuchyňce ve 4.NP a probíhalo vyhledávání osob v dýchacích přístrojích. JSDH obce Studenec vytvořila od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 na doplňování vody do CAS 32/T 815 jednotky PS Jilemnice. Pět členů JSDH obce Studenec vytvořilo průzkumnou skupinu v dýchacích přístrojích. Do prostoru neurologického oddělení bylo nasazeno několik průzkumných skupin v dýchacích přístrojích, které prováděly vyhledávání osob v objektu. Nalezeným osobám byla nasazena evakuační maska nebo kukla a poté byly vyvedeny nebo vyneseny na nosítkách po schodišti mimo objekt. Po „záchraně“ všech osob v objektu a „uhašení“ požáru bylo cvičení ukončeno a následovalo vyhodnocení taktického cvičení na nástupu jednotek PO před objektem nemocnice. Poté byly jednotky odeslány zpět na své základny.