Obec Studenec pořádala v sobotu 7.prosince 2019 předvánoční akci s názvem ,,Pohoštění obecní polévkou“ (12. ročník). Akce začala ve 13:00 v prostorách amfiteátru u ZŠ a MŠ Studenec. Již z dálky se ozývaly vánoční koledy a každý kdo přišel si mohl prohlédnout a zakoupit krásné výrobky. Tento rok se kolem 16:30 rozsvítil slavnostně nový vánoční strom vedle amfiteátru. Během celého odpoledne bylo zajištěno občerstvení, o které jsme se postarali my – studeneční hasiči. Přípravy začaly brzo ráno, kdy se v kuchyni ZŠ Studenec připravilo těsto na krkonošské sejkory a pomohli jsme se stavbou stánků. V poledne jsme navozili vše potřebné, zatopili jsme v polní kuchyni a ze stánku začaly vonět první sejkory. Na zahřátí byl svařák, medovina, grog, teplá griotka, káva, čaj a i něco ostřejšího. Po slavnostním ohňostroji v 17:00 se všichni začali rozcházet. Pro hasiče tato akce skončila až po úklidu všech věcí. Den to byl pěkný ale deštivý. Ráda bych poděkovala všem nadšencům z řad hasičů, kteří pomohli. Přeji Všem krásné Vánoce

Miroslava Vanclová