V sobotu 20.8. 2011 se konala v Nedaříži  NOČNÍ SOUTĚŽ.  Za Studenec  soutěžily tři družstva. Muži, ženy a smíšené družstvo mladších – ti museli běžet za muže. Sešli jsme se u hasičárny v 19.00,  převlékli  se do  slušivých obleků a vyrazili. Po odvezení první várky zahoukala sanitka, policie a za chvíli letěl vrtulník. Trošičku nám zatrnulo, jestli nám Pepik (řidič) neodjede k bouračce, ale i další dvě cesty proběhly v pohodě. Jen se jelo trochu oklikou. Na soutěži jsme obsadili lavičky. Naše se ani nemusely vyndávat,  protože místní měli posezení  připraveno.  Dali jsme si něco dobrého.  Největší byl, jako obvykle, přísun piva, ale měli i výborné bramboráčky, uzené maso a samozřejmě klobásky. Po deváté hodině  byl  nástup a my se pomalu připravovali. Dráha byla osvícená  loučemi  a vypadalo to moc hezky. Ženy šly celkem brzy, vymáchaly se jen dvakrát, ale na ostatní se čekalo dlouho do noci. Trochu jim zlobila časomíra, tak se pořád střílelo a vracelo na start. Nakonec ale odběhli všichni a asi ve dvě v noci soutěž skončila slavnostním vyhlášením.  Pak měla následovat diskotéka, ale  po pár písničkách nastalo ticho. Taky nějaká závada.  Tak jsme zavolali našeho“ řidiče na telefonu“  a jelo se domů. U hasičárny jsme naházeli hadry k pračce, věci srovnali do kůlny a rozešli se domů. A jak jsme dopadli? Ženy 6. místo z 9. družstev, muži (smíšený A)  9. místo  a muži (B) 6. místo. Družstev mužů bylo celkem 18.

Vanclová Veronika