Ve dnech 13.7. – 17.7.2020 pořádal SDH Studenec „Týdenní putování dráčka Soptíka tentokrát s názvem Poletíme do Vesmíru“ (pro děti od 6 do 10 let). Zúčastnilo se ho 27 dětí a 3 pomocnice. Děti se ráno sešly v 8:00 v hasičárně a domů odcházely v 16:00.. Na obědy jsme chodili do školní jídelny. Na konci dne jsme rozdávali diplomy, medaile a odměny za pilnou práci. V pondělí jsme se sešli ráno v hasičárně a už jsme se těšili, jak poletíme do vesmíru. Před startem jsme si vyrobili vesmírný deník, do kterého jsme celý týden zapisovali splněné úkoly. Jeden z úkolů bylo získání informací o planetách a zajímavostech o vesmíru. Dále jsme si vyrobili hvězdnou oblohu, noční oblohu s baterkou, kosmonauta ve skafandru z alobalu, papírový létající talíř s mimozemšťanem a velkou raketu. Celý týden jsme si zpívali písničky a hráli spoustu pohybových her s vesmírnou tématikou. Byli jsme i na výletě. Tento rok jsme se vydali pěšky ze Studence k martinickým rybníkům. Během cesty jsme hráli na lištičky a plnili jsme úkoly jednotlivých planet. Zpět jsme jeli autobusem a došli si za odměnu na zmrzlinu. Týden utekl jako voda a myslím si, že jsme si ho všichni moc užili. Děkujeme všem sponzorům za krásné dary pro děti (Aromis – Podzimek – Horka u Staré Paky, Jaromír Bulušek – Mechanizované zemní práce Studenec, Konzum U Sedláčků). Děkuji všem maminkám, které nám jako každý rok upekly výborné koláče. A i ostatním rodičům za jejich dobroty. Velké díky patří všem, kteří mi celý týden pomáhaly: Šárka Trejbalová, Monika Esenderová, Pavlína Ottová, Veronika Adolfová, Vlaďka Bulušková a Mariana Gregušová. Děkuji Vám za Váš čas a pomoc. Vedoucí MH Miroslava Vanclová