Datum : 11. srpna 2011 Místo zásahu : Studenec č.p. 394 a č.p. 59 Druh zásahu : Likvidace sršňů a vos Vyhlášení poplachu : bez poplachu – práce za úplatu Výjezd k zásahu : 19.31 hod. Příjezd k zásahu : 19.33 hod. Odjezd na základnu : 20.41 hod. Návrat na základnu : 20.42 hod. Technika + počet hasičů : DA 12/A 31 v počtu 1 + 1   Činnost jednotky : JSDH obce Studenec vyjíždí s DA 12/A 31 na likvidaci sršňů u obytného domu ve Studenci č.p. 394 a likvidaci vos v Sokolovně ve Studenci č.p. 59. Sršní hnízdo se nacházelo v dřevěné ptačí budce na stromu ve výšce asi 2 metry nad zemí v zahradě vedle obytného domu. Likvidace sršňů byla provedena v obleku proti bodavému hmyzu, ptačí budka byla sundána ze stromu, pomocí sekery uraženo boční prkýnko a sršní hnízdo vysypáno na zem. Likvidace sršňů provedena pomocí přípravku ve spreji RAID. Po zlikvidování sršňů jednotka přejela s vozidlem DA 12/A 31 k Sokolovně ve Studenci. Vosí hnízdo nebylo přístupné, nacházelo se v uzavřeném prostoru mezi stropem a střechou. Vosy vylétávaly z okraje střešní konstrukce za okapovým žlabem. Likvidace vos byla provedena v obleku proti bodavému hmyzu z hliníkového nastavovacího žebříku. Pomocí přípravku ve  spreji RAID byly vystříkány otvory ve střešní konstrukci a poté byly otvory ucpány hadry nastříkanými přípravkem RAID. Po ukončení zásahu se JSDH obce Studenec vrátila na základnu.   V dalších dnech bylo zjištěno, že likvidace vos v Sokolovně nebyla úspěšná a vosy z pod střechy létají stále. Proto byl proveden průzkum nízkého prostoru mezi střechou a stropem v obleku proti bodavému hmyzu. Jelikož se prostor postupně snižoval vlivem sklonu střechy, dalo se po břiše dolézt na vzdálenost asi 4 metry od vosího hnízda, které mělo průměr asi 2metry a vyplňovalo prostor mezi stropem a střechou ( asi 25 cm ). Likvidace nepřístupného vosího hnízda nebyla pomocí přípravku ve spreji RAID možná, proto byla na likvidaci povolána odborná firma Dekop-DDD Jilemnice p. Opočenský.