V termínech 09.09 a 13.09.2011 byl od 16.30 hodin proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik proběhl, jako již na jaře, v Zálesní Lhotě v objektu bývalé školy č.p. 208 nedaleko kostela. Jedná se o objekt v majetku Obce Studenec, kde se v 1.NP nachází zdravotní středisko a ostatní prostory jsou neobývané. Tématem výcviku bylo hašení požáru v půdním prostoru objektu. Půdní prostor byl zakouřen pomocí dýmovnice, chodba a schodiště pomocí mlhátoru. Tímto způsobem byla v objektu již od vchodových dveří vytvořena nulová viditelnost. Aby to nebylo tak jednoduché, byly v půdním prostoru umístěny tři tlakové lahve s propan-butanem ( 2 x 10 kg, 1 x 2 kg ) a plastová nádoba s 50 litry vody. Vozidla CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 byla odstavena na místní komunikaci před objektem. Členové jednotky v dýchacích přístrojích vytvořili od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 v délce 20 metrů a od rozdělovače před vchodem do objektu proud C-52 po schodišti do půdního prostoru ve 3.NP. Po nalezení tlakových lahví s propan-butanem, nádoby s vodou a jejich vynesení po schodišti mimo objekt, byla budova postupně odvětrána otevřením oken a ze zavodněného hadicového vedení byl proveden výstřik vody oknem. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu, kde bylo provedeno vyhodnocení výcviku. Fotografie z průzkumu objektu nebylo možné pořídit, jelikož tam byla vlivem „kouře“ z dýmovnice a mlhátoru nulová viditelnost.