Datum : 22. května 2007

Místo zásahu : Bukovina u Čisté a Dolní Kalná

Druh zásahu : Mytí silnice od bahna po přívalovém dešti

Vyhlášení poplachu : bez poplachu

Výjezd k zásahu : 21.00 hod.

Příjezd k zásahu : 21.07 hod.

Odjezd na základnu : 23.43 hod.

Návrat na základnu : 23.53 hod.

Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3

Činnost jednotky :

OPIS Semily hlásí veliteli JSDH obce Studenec na mobilní telefon výjezd k zásahu – mytí silnice mezi obcemi Bukovina u Čisté a Dolní Kalná od naplaveného bahna z polí po přívalovém dešti. Svolání členů jednotky provedeno pomocí mobilního telefonu. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815. Na místě zásahu se nachází jednotka PS Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ a JSDH obce Bukovina u Čisté s DA 12/ROBUR. Na příkaz velitele zásahu provedla JSDH obce Studenec omytí naplavené hlíny se štěrkem z úseku silnice asi 30 metrů, kde byla slabá vrstva naplavenin. Provedeno pomocí proudu C-52 od CAS 32/T 815. Osvětlení místa zásahu provedeno pomocí reflektoru na nástavbě CAS 32/T 815. K zajištění odstranění silné vrstvy naplavené hlíny se štěrkem ( asi 20 cm ) na 100 metrů dlouhém úseku silnice je povolán traktor s pluhem ze Správy a údržby silnic Jilemnice – Hrabačov. JSDH obce Studenec odjíždí k areálu koupaliště v Dolní Kalné, kde provádí mytí silnice pomocí proudu C-52 od CAS 32/T 815 v úseku 100 metrů od naplavené hlíny se štěrkem. Po omytí silnice provedla jednotka doplnění vody do CAS 32/T 815 pomocí plovoucího čerpadla Macximum dopravním vedením B-75 ( 45 metrů ) z koupaliště a vrátila se na místo zásahu k jednotce PS Jilemnice. Traktor s pluhem již odstranil silnou vrstvu naplaveného materiálu a jednotka PS Jilemnice provádí mytí silnice pomocí vysokotlakého proudu od CAS 25 K/LIAZ. Po spotřebování vody v CAS 25 K/LIAZ se jednotka PS Jilemnice vrací na základnu. JSDH obce Studenec provedla omytí znečištěného úseku silnice pomocí proudu C-52 od CAS 32/T 815 a poté se vrací na základnu.