S mladými hasiči "Soptíky" jsme zahájili celoroční činnost 6.září 2021. Scházíme se každé pondělí v hasičárně a jejím okolí od 16:00 do 17:00. Vedoucí kroužku jsou Miroslava Vanclová, Vladimíra Bulušková, Monika Esenderová a pomocnice Lenka Vanclová, Jana Vanclová a Barbora Bulušková. Byli jsme opravdu mile překvapeni, kolik nových dětí začalo na hasičský kroužek v září chodit. Scházíme se v počtu 20 dětí.

Celé září se děti seznamovali a připravovali na soutěžní hru Plamen, která se koná vždy v poloviny října. Učí se střílet ze vzduchovky, lezou po laně, učí se základy topografie a požární ochrany, poskytnutí první pomoci, atd ... Ale ještě nikdo neví, zda se tento rok tato soutěž opravdu uskuteční. Stále naše země řeší opatření v souvislosti s onemocněním Covid-19. My ale doufáme, že vše dobře dopadne a Soptíci budou moci předvést, co se nauči.

Mirka Vanclová