Datum : 24. května 2007

Místo zásahu : Zálesní Lhota č.p. 89 a č.p. 161

Druh zásahu : Čištění dvou studní po přívalovém dešti

Vyhlášení poplachu : bez poplachu

Výjezd k zásahu : 17.03 hod.

Příjezd k zásahu : 17.10 hod.

Odjezd na základnu : 20.11 hod.

Návrat na základnu : 20.19 hod.

Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 4

Činnost jednotky :

Velitele JSDH obce Studenec žádá telefonem ředitel firmy ZETKA Strážník a.s. Studenec p. Jiran Pavel o vyčerpání a vyčištění dvou studní u obytných domů č.p. 89 a č.p. 161 v Zálesní Lhotě. Vlivem silného přívalového deště dne 22.05.2007 došlo ke znečištění studní vodou z okolních polí. Majitelé těchto domů nemají zaveden obecní vodovod a vodu ze studní používají jako pitnou. Vyrozumění členů jednotky provedeno mobilním telefonem. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815. V Zálesní Lhotě u domu č.p. 89 – Havlík Zdeněk se nachází studna o hloubce 11 metrů. Do studny nasazeno ponorné elektrické čerpadlo, které bylo napojeno na elektrický rozvod obytného domu. Od čerpadla vytvořeno hadicové vedení C-52 v délce asi 50 metrů do příkopu vedle cesty pod domem. Po vyčerpání vody bylo provedeno omytí stěn studny proudem C-52 od CAS 32/T 815. Poté byla provedena dezinfekce stěn studny roztokem vody s přípravkem Savo a po chvíli působení byly stěny studny opět omyty vodou proudem C-52.. Voda byla ze studny odčerpána a asi po 15 minutách bylo vyčerpání vody zopakováno. Po ukončení prací JSDH obce Studenec přejíždí k domu č.p. 161 v Zálesní Lhotě – Kracík Jiří. Studna o hloubce 16 metrů se nachází v přízemní místnosti hospodářské části objektu. Voda ze studny byla vyčerpána pomocí ejektoru hadicovým vedením od CAS 32/T 815 a odčerpaná voda vypouštěna do příkopu vedle cesty před domem. Dezinfekce studny byla provedena stejným způsobem jako v prvním případě. Po ukončení prací se JSDH obce Studenec vrací na základnu.