S mladými hasiči "Soptíky" jsme zahájili celoroční činnost 5.září 2022. Scházíme se každé pondělí v hasičárně a jejím okolí od 15:45 do 16:45. Vedoucí kroužku jsou Miroslava Vanclová, Vladimíra Bulušková, Monika Esenderová a Maruška Brožová. K Sotíkům chodí 15 dětí.

Celé září jsme se seznamovali a připravovali na závody hasičské všestrannosti. Když počasí dovolí jsme na louce za hasičárnou, kde střílíme ze vzduchovky, lezeme po laně, učíme se základy topografie a požární ochrany a nechybí ani základy první pomoci, atd ... Při špatném počasí jsme v hasičské klubovně. Závody se pomalu blíží a musíme děti pochválit, jak se pilně připravují. Někde to opravdu není jednoduché se vše naučit. Letos jsme poprvé stříleli ze vzduchovky na sklopné terče, dříve se střílelo na dřevěné špalíčky.

Držme proto Soptíkům palce, aby si vše dobře zapamatovali a na závodě byli úspěšní.

Za vedoucí Mirka Vanclová